Nowy sezon

Nowe postacie

Jakiś czas temu opublikowany został filmik, przedstawiający nowe postacie, które pojawią się w trzecim sezonie serialu „Gra o tron”.

Brynden „The Blackfish” Tully  jest młodszym o pięć lat bratem Lorda Hostera Tully, a także wykwalifikowanym i doświadczonym wojownikiem. Jego związek z Hosterem stał się napięty po tym, jak Brynden odmówił poślubienia kobiety, którą wybrał dla niego brat. Doprowadziło to do lat waśni między nimi. Po jednej z  kłótni jego starszy brat, Lord Hoster nazwał go „czarną owcą stada Tully”. Ser Brynden biorąc pod uwagę to, że ich herbem jest ryba, przybrał przydomek „Blackfish” i zmienił swoje godło na czarnego, skaczącego pstrąga.

Brynden Tully - The Blackfish

Brynden Tully – The Blackfish

Missandei jest sługą Daenerys Targaryen i byłą niewolnicą. Missandei  urodziła się w Naath. Została ona porwana przez najeźdźców z Wysp Bazyliszkowych, a następnie sprzedana w niewolę do Astaporu. Młoda Missandei miała wyjątkowy dar łatwej nauki języków, przez co Dobrzy Panowie wyszkolili ją na skrybę.

Daenerys & Missandei

Daenerys & Missandei

Orell jest zmiennoskórym, który towarzyszy Mance’owi Rayderowi w ataku na Mur. Potrafi on wejśćw skóry zwierząt, najczęściej orła, i kontrolować je.

Orell

Orell

Shireen Baratheon jest córką Stannisa Baratheona i jego jedynym dzieckiem. Jej matką jest Lady Selyse Florent.

Jojen Reed jest jedynym synem Howlanda Reeda i młodszym bratem Meery Reed. Jojen ma „zielony wzrok”, czyli moc proroczych snów. Ma on trzynaście lat.

Meera Reed jest córką Howlanda Reeda i jego najstarszym dzieckiem. Jej młodszym bratem jest Jojen Reed. Ma szesnaście lat, jest doskonałym wojownikiem, posługuje się trójzębem i siecią.

Meera & Jojen

Meera & Jojen

Beric Dondarrion jest Lordem Blackhaven. Został wysłany przez Eddarda Starka do Riverlands,  aby wymierzyć królewską sprawiedliwość ser Gregorowi Clegane’owi. Ma on prawie dwadzieścia dwa lata. Jest zaręczony z Lady Allyrią Dayne.

Thoros of Myr jest czerwonym kapłanem boga R’hllora. Pochodzi on z Wolnego Miasta Myr i jest członkiem dworu w Królewskiej Przystani. Później staje się on wpływowym członkiem Bractwa bez Chorągwi.

Olenna Tyrell „The Queen of Thorns” jest matką Lorda Mace’a Tyrella, wdową po Lordzie Luthorze Tyrellu. Jest ona babcią Margaery Tyrell, żony Joffreya Baratheona.

Niecierpliwie czekam na premierę nowego sezonu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>